Lyme-kór gyorsteszt - Kullancs teszt

Lyme-kór gyorsteszt - Kullancs teszt

Egyéb ajánlatok

 

Lyme-kór gyorsteszt - Kullancs teszt

5 850 Ft
+ 1 372 Ft szállítási díj
Raktáron
irány a bolt »
rapidtest-lab.com
Termékleírás
Ne aggódjon feleslegesen, ha kullancsot talál magában, vagy gyermekében. Tesztelje le magát otthonában a Lyme- kór gyorsteszt segítségével! Ne feledje, minél előbb derül fény egy esetleges Lyme-kór fertőzésre, annál hamarabb megkezdhető az orvosi kezelés, így elkerülhetők a súlyosabb-, esetleg félrevezető tünetek!

Mikor kell elvégeznie a Lyme-kór tesztet?

A Lyme-kór tesztet már a kullancscsípés időpontjától számított 2 és 4 hét közötti időszakban ajánlott elvégezni, illetve, ha körkörös vörös színű elváltozást észlelünk a kullancs csípte bőrfelületen.  Fertőzés csak az esetek 1-2%-ában alakul ki, de ha a teszt pozitív (tehát jelzi az IgM antitesteket) az fennálló fertőzésre utal és azonnali kezelést igényel!

Hogyan működik a Lyme-kór teszt?

A kullancs által terjesztett borreliosis esetén az immunrendszer antitestek termelésével védekezik. Az antitestek a vérben keringve megkötik a baktériumokat. A Lyme-kór gyorsteszt az antitestek bizonyos csoportját (IgM: immunglobulin M) már a fertőzés első 2-4 hetében érzékeli,  ezáltal kimutathatja a baktérium jelenlétét.  Fertőzés esetén antibiotikumos kezelés szükséges, a diagnózist minden esetben orvosnak kell megerősíteni.

Miben különbözik ez a Lyme-kór teszt a többi piacon lévőtől?

Ez egy olyan otthoni Lyme-kór teszt, amelyikkel önmagunkat vizsgáljuk és NEM a kiszedett kullancsot!

Kinek ajánlott elvégezni a Lyme-kór tesztet?

azoknak, akik kullancsot találtak magukban,
azoknak, akiknek kullancscsípést követően kokárda alakú bőrpír jelentkezett a csípés helyén,
azoknak, akiknek Lyme-kórra utaló panaszaik vannak

A Lyme-kór egyik nagy veszélye, hogy a tünetei gyakran más betegségekre is utalhatnak. Ha nem ismerik fel és kezelik időben a betegséget, súlyosabb panaszok is kialakulhatnak.

Melyek lehetnek a Lyme-kór tünetei?

fáradtság
fejfájás
ízületi panaszok
influenza-szerű tünetek
nyirokcsomó duzzanat
A kullancscsípés helyén kör alakú (kokárda alakú) bőrpír jelentkezhet. Ha nem jelentkezik bőrreakció, az még nem zárja ki teljesen a Lyme-kór fertőzést. A Lyme-folt eltűnése nem jelenti biztosan a szervezet gyógyulását.

Ha nem kezelik a beteget (akár évekig) olyan súlyosabb panaszok is jelentkezhetnek, mint:

idegbénulási problémák
ideggyulladások
súlyos izomgyengeség
memóriaromlás
szívritmuszavar
aluszékonyság
látás-, hallás-, egyensúlyzavar
depresszió
fogyás

A kullancsokról:

A kullancs mérsékelt éghajlati övön, az aljnövényzetben és erdős területeken él. Pókszabású, vérszívó élősködő, mely emberre, állatra egyaránt veszélyes lehet. Több fajtája is ismert. Van olyan kullancs, amelyik felülről, fákról, bokrokról ugrik rá a kiszemelt élőlényre, van, amelyik lentről, az aljnövényzetből kapaszkodik fel. Nem mindegyik kullancs csípése okoz fertőzést.

Milyen betegségeket okozhatnak a kullancsok?

Lyme borreliosis (Lyme-kór, megelőzésére nincs védőoltás)
Kullancsencephalitis (vírusos agyvelő- és agyhártyagyulladás, védőoltással megelőzhető)
Babesiosis (kutyamalária)
TIBOLA
És még kb. 50 féle egyéb betegséget is okozhatnak

A kullancsok fertőzöttek lehetnek a Lyme-kórt okozó Borrelia baktériummal, amely állatról az emberre csípés útján terjed. A Borrelia baktérium az idegrendszert támadja meg, és többféle súlyos neurológiai zavarhoz vezethet. A fertőzés okozhat bőrelváltozásokat és ízületi gyulladásokat is. A kullancscsípéstől számított 3-10 nap, illetve néhány esetben több hét elteltével a csípés környékén gyulladás és bőrpír jelentkezhet esetleg láz kíséretében.

A Lyme-kór teszt a feltételezett kullancscsípéstől számított 2-4 hét elteltével a speciális antitestek észlelését teszi lehetővé így az esetlegesen fennálló Borrelia fertőzés kimutatására alkalmas. Fertőzés esetén antibiotikumos kezelés szükséges!

Mit tartalmaz a Lyme-kór teszt?

A doboz a teszt elvégzéséhez szükséges eszközöket tartalmazza, mint:

1 db lezárt alumínium tasak, benne:

1 db tesztkazetta
1 db műanyag pipetta
1 db páraelszívó párna

A dobozban található még:

1 db steril ujjbegyszúró lándzsa a vérvételhez
1 db 1 ml puffer oldatot tartalmazó cseppentő fiola
1 db használati utasítás
1 db alkoholos törlőkendő

A Lyme-kór gyorsteszt CE minősítéssel rendelkezik!

FIGYELEM: Az alumínium tasakot csak akkor nyissa fel, ha mindent előkészített a teszt elvégzéséhez! A páraelszívó párna nem vesz részt a tesztelési folyamatban.

Hogyan kell elvégezni a Lyme-kór tesztet?

Mosson kezet szappannal, és öblítse le tiszta vízzel!
2. Tépje fel a védőcsomagolást (a bemetszésnél) és vegye ki belőle a tesztet és a pipettát, majd dobja ki mind az alumínium-, mind a páraelszívó tasakokat!
3. A lándzsán nyomja be a kis narancssárga biztonsági fülecskét a lándzsa belseje felé, amíg egy kattanást nem hall, jelezvén, hogy az eszköz aktiválva van.
4. Távolítsa el a narancssárga biztonsági fülecskét egy csavaró mozdulattal
5. Tisztítsa le valamelyik ujjhegyét egy alkoholos vattával. Masszírozza az ujjbegyét lefelé, hogy megteljen vérrel.
6. Erősen szorítsa a lándzsát, a képen látható módon, a letisztított ujjbegyéhez. Nyomja meg a kioldó gombot.
7. A lándzsa hegye a szúrást követően automatikusan és biztonságosan visszaugrik a helyére. Ne használja fel többször a lándzsát!
8. Masszírozza a megszúrt ujjbegyét a vér kibuggyanásáig.
9. Tartsa a pipettát a vércsepphez és szívja fel a vért a pipetta belsejében jelzett vonalig. Ne nyomja közben össze a pipetta végét! Ha nem éri el a vér a jelzést, masszírozza újra az ujjbegyét, hogy még egy kis mintát nyerjen. Amennyire lehetséges, törekedjen a légbuborék elkerüléséhez
10. Cseppentse a vérmintát a pipetta összenyomásával a tesztkazetta kerek mintagyűjtő ablakába az ábra szerint.
11. Várjon, amíg a vér felszívódik a mintaablakból, majd cseppentsen 4-5 cseppet a puffer oldatot tartalmazó fiolából ugyanoda. Hagyja a tesztkazettát vízszintesen és ne mozgassa azt.
12. Az eredményt 10 és 15 perc között olvassa le. Ne értékelje a tesztet 10 percen belül és 15 perc eltelte után!

Eredmény kiértékelése

A megjelenő csíkok színintenzitása nem befolyásolja az eredményt!

Negatív eredmény

Csak egy csík jelenik meg a kontrollfelületen, a C jelzés alatt.   Ez az eredmény azt jelenti, hogy nem mutatható ki a vérmintában a Lyme-kórt okozó Borellia baktérium elleni antitest.

Pozitív eredmény

Két csík jelenik meg a kontrollfelületen: a T és a C jelzések alatt (nem számít, ha az egyik halványabb, mint a másik). Ez az eredmény azt jelenti, hogy a Lyme-kórt okozó Borellia baktérium elleni antitestek kimutathatóak a vérmintából. Pozitív eredmény esetén keresse fel orvosát!

Érvénytelen eredmény

Érvénytelen eredménynek számít, ha egyetlen csík sem jelenik meg a kontrollfelületen, illetve, ha csak a T jelzés alatt látható elszíneződött csík. Mindkét esetben értékelhetetlen a teszt, javasolt egy új gyorsteszttel megismételni a vizsgálatot.

Ne aggódjon feleslegesen, ha kullancsot talál magában, vagy gyermekében. Tesztelje le magát otthonában a Lyme-kór gyorsteszt segítségével! Ne feledje, minél előbb derül fény egy esetleges Lyme-kór fertőzésre, annál hamarabb megkezdhető az orvosi kezelés, így elkerülhetők a súlyosabb-, esetleg félrevezető tünetek! 

Galéria

Vélemények
Kérdezz felelek

Oldalainkon a partnereink által szolgáltatott információk és árak tájékoztató jellegűek, melyek esetlegesen tartalmazhatnak téves információkat. A képek csak tájékoztató jellegűek és tartalmazhatnak tartozékokat, amelyek nem szerepelnek az alapcsomagban. A termékinformációk (kép, leírás vagy ár) előzetes értesítés nélkül megváltozhatnak. Az esetleges hibákért, elírásokért az Árukereső nem felel.